Dzieciom dajmy bajki z naszej młodości

Hah! wiem że pierwsze wpisy były tylko o sporcie. Ale nie dajcie się zwieść – blog będzie o tym co mnie interesuje a tutaj tematyk jest już sporo 🙂 Dziś o dzieciach.

Wielu rodziców zastanawia się obecnie nad tym jakie bajki można zaserwować swojemu dziecku. Okazuje się, że po włączeniu telewizora na kanały z bajkami ukazują się naszym oczom bajki, w których występują jakieś dziwne, niezidentyfikowane stwory, które trudno poznać. Do tego bardzo często okazuje się, że to wszystko jest okraszone dużą ilością przemocy. Dlatego właśnie warto cenzurować te bajki, do których dziecko ma dostęp. Najlepiej samodzielnie wybierać takie bajki, po które dziecko będzie mogło sięgnąć. Jest to rozsądne działanie, dzięki któremu zagwarantujemy sobie, że dziecko nie będzie miało dostępu do bajek, które mogłyby uczyć go przemocy czy złych wartości.

Wydaje się, że przy tych bajkach jakie obecnie są nam oferowane najlepiej zdecydować się właśnie na bajki, które pamięta się z własnego dzieciństwa. Jest to najlepsze rozwiązanie, które warto wybierać. Powinniśmy pamiętać takie bajki, które bajki nam się podobały i miały w sobie to coś co mogłoby sprawić, że warto je oglądać. Jeśli będziemy w stanie takie bajki sobie przypomnieć to będziemy mogli przekazać swojemu dziecku to co wartościowe.

Ja sam tak zdecydowałem się zrobić i okazało się, że to doskonale rozwiązanie. Wiadomo, że obecnie możliwości mamy naprawdę bardzo wiele przede wszystkim ze względu na to, że funkcjonuje internet, gdzie te wszystkie bajki z naszych młodych lat są dostępne w formie cyfrowej i można wygodnie po nie sięgnąć. Niekonieczne jesteśmy skazani na to co znajduje się w telewizji, która niestety promuje obecnie takie bajki, które nie mają większej wartości. Trzeba się bardzo naszukać, by taką bajkę z młodych lat znaleźć w sieci. Takim promyczkiem nadziei okazała się telewizja TVP ABC, w której rzeczywiście powoli rozpoczęto odtwarzać takie bajki o pewnej wartości, takie które możemy pamiętać ze swoich młodych lat. I do tej telewizji rzeczywiście możemy ewentualnie sięgnąć, jeśli będziemy chcieli pokazać dziecku dobrą bajkę, a takto lepiej będzie szukać czegoś w Internecie.